Bulgaristan Kaplıca - Yurtdışı Turları Tekirdağ

NIRVANA TRAVEL TEKİRDAĞ
DÜNYA BİZİMLE GÜZEL
nirvanatravel@outlook.com
info@nirvanatravel.org
0090 538 775 55 11
TEKİRDAG / TURKEY
YURTDIŞI YOLCU TAŞIMACILIĞI
İçeriğe git

Bulgaristan Kaplıca

Balkan Turları
HER HAFTA SONU BULGARİSTAN ŞİFALI KAPLICA TURU
Bulgaristanın Rodop dağlarının eteklerinde Haskova bölgesinde bulunan Mineral Bani kasabası ulusal rehabilitasyon merkezidir..
           Bu bölgenin tarihi antik çağlara kadar uzanır,sonrasında Traklar ve Romalılar tarafından hastaları ,lejyonerleri tedavi amaçlı kullanılıp Osmanlılara kadar el değiştirip gelmiştir. Etrafı ulu ormanlarla çevrili bol oksijen ve temiz havası olan  orman içinde doğal yürüme parkuru, Osmanlılardan kalma tarihi kalesi, Romalılardan kalma arkeolojik eserler ve birçok çeşitli canlı yılanlar barındıran küçük müzesi gezilecek yerler arasındadır.
      
            Osmanlı zamanında inşa edilen hamamları tam bir şifa kaynagıdır..Şifalı suları Eklem rahatsızlıkları, Jinekolojik hastalıklar, cilt  rahatsızlıkları, kemik, kas, bel boyun ağrılarına; içilmek suretiyle ise mide, bağırsak, ülser ve böbrek rahatsızlıklarına çok iyi geldiği bilinmektedir..
     
                                   Cumartesi sabah termal tesislere gitmek için sabah erken saatlerde hareket ediyoruz, Edirne Kapıkule gümrük kapısındaki işlemlerimizden sonra Bulgaristan'a giriş yapıyoruz. Öğle saatlerinde termal otelimize varıp otelimize yerleşiyoruz. Otelimiz son derece temiz kaliteli olup her odada şifalı sıcak su, küvet ve ayrıca her yatağın altından gecen sıcak su vasıtasıyla yataklar ısıtılmaktadır. Dileyen konuklarımız yerel rehber eşliğinde tarihi eserleri ve orman içi yürüme parkurlarını dolaşarak çevreyi keşfedebilirler, isteyen misafirlerimiz ise vakit kaybetmeden doğal termal sulardan istifade edebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...
    
           Pazar sabahı otelimizde kahvaltımızı yapıp öğlene doğru otelimizden  ayrılıyoruz..Türkiye ye Yunanistan üzerinden gitmek için Kırcaali şehrine varıp market  alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında Yunanistan'a giriş yapıyor ve Gümülcineye varıyoruz,buradaki kahve molası ve şehir turundan sonra  akşam yemeği için Dedeağaç a geçiyoruz...Akşam yemeğinden sonra İpsala sınır kapısından yurda giriş yapıp uygun saatte evlerimize varıyoruz....
DAHİL OLANLAR
   Lux araçlarla ulaşım ve ikramlar
   Konaklama ve kahvaltı
    Akşam yemeği (otelde)
   Yerel rehberlik hizmetleri
    Gümrük geçiş vergileri
İçeriğe dön