Küba Turu - Yurtdışı Turları Tekirdağ

NIRVANA TRAVEL TEKİRDAĞ
DÜNYA BİZİMLE GÜZEL
nirvanatravel@outlook.com
info@nirvanatravel.org
0090 538 775 55 11
TEKİRDAG / TURKEY
YURTDIŞI YOLCU TAŞIMACILIĞI
İçeriğe git

Küba Turu

Yurtdışı Turları
NIRVANA TRAVEL
DÜNYA BİZİMLE GÜZEL
15-23 NİSAN 2017
KÜBA
HAVANA(4) VARADERO(1)
CiENFUEGOS TRiNiDAD(2)
SANTA CLARA  CHE MÜZESİ   PINAR DEL RiO
 VINALES VADiSi
7 GECE/9 GÜN
KÜBA EVLERİNDE (CASA ) KONAKLAMALI
Küba Kültürünü ve devrim heyecanını yerinde yaşamaya hazır mısınız?
Yerel yaşamı tam anlamıyla yaşamak için HAVANA da  ve TRINIDAD da Evlerde konaklıyoruz. Yani Casa Particular!  Küba ‘yı Küba ‘lıların yanı başında yaşayın ve bu kültüre şahitlik edin…Özel program.
 Havana 1Gece Otel | Varadero 1Gece Otel | Trinidad 2 Gece Ev | Havana 3gece Ev
1.Gün İSTANBUL-PARİS-HAVANA  06:25 09:25 / 16:00 20:05          Sabah saat 03:15 de İstanbul Atatürk Havalimanı AIR FRANCE HAVAYOLLARI bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  Paris’e uçuş  , daha sonra alanda beklemeyi takiben , Havana’ya yolculuğumuza  devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varış..Alanda karşılama ve  Otelimize transfer.
Otelimiz: COMMODORO  Hotel 4****


2.Gün   HAVANA   LA ARBOLEDA ÇİFTLİĞİ -VARADERO
Bu sabah otelimizde  alacağımız  kahvaltı sonrası  yola çıkıyoruz, Kuzey sahil  rotasınadan istikametimiz Varadero.  Güzergahımız üzerinde  , Küba’nın en yüksek köprüsü olan  mevkiye ulaşacağız  burada ‘’Puente de Bacunayagua ‘’  isimli seyir  noktasında bir  mola vereceğiz, daha sonra hemen bu bölgede yer alan La Arboleda isimli çiftliğe  geçiyoruz, nehir kıyısında,  hemen bir mola  veriyorz,  ÖĞLE YEMEĞİ  serisini burda turumuza dahil olarak alıyoruz, ve yine kısa serbest saatlerimizde  fırsatımız olursa  bu nehirde  kısa tekne turlarına  katılabileceğiz,  bu durağımızın sonrasında  Varadero’ya  doğru yola devam ediyoruz, Öğleden sonra otelimize  ulaşıyoruz.  AKŞAM YEMEĞİ servisini otelimizde  dahil hizmet olarak  alıyoruz,  HERŞEY DAHİL  sistemde içkiler ve yemekler  dahil  sistemdeki  sahil otelimizde 1 gece konaklayacağız.
 

3.Gün    SANTA  CLARA-  TRINIDAD
Bugün , sabah kahvaltı sonrası   otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  TRINIDAD a doğru yolumuza devam ediyoruz.. TRINIDAD eski kent merkezine ulaşıyoruz. Bu gece  CASA PARTICULAR  yani  Trinidad şehrinin  geleneksel Küba evlerinde konaklayacağız. Mahalle içlerinde , dar sokakların hemen içinde yer alan, evlerdeki odalarımıza  rehberimizi  bizleri  yerleştiriyor. Akşam saatlerinde                        ‘’ Gece uyumayan  şehir ‘’  Trinidad  sokaklarında  keyifli saatler geçireceksiniz.
2 Geceleme konaklama bu evlerde olacak.  Casa Particular Trinidad.

 


4.Gün     TRINIDAD
Bu sabah Küba evlerimizde  Yerel kahvaltı deneyimi yaşıyoruz. Bizlere ev usulü kahvaltı hizmeti  sunuyorlar,  ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz, Katedral meydanı , dar sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğleden sonra  serbest saatlerimizde  dileyenler  fotoğraf çekmeye devam ederken, dileyenler  rehberimizin de yardımı ile  Trinidad  Sahil  kıyısına giderek  denize girebilirler. Katılmak isteyen konuklarımızla extra  turumuz  eski bir şeker plantasyonu olan Valle de los Ingenios’u  ve Manaca Iznaga  kulesini geziyoruz (30 Euro).  Geceleme  yine Trinidad’da  evlerde  olacak.

5.Gün    CİENFUEGOS-HAVANA
Kahvaltı sonrası  CIENFUEGOS  şehirne  doğru yola çıkıyoruz. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden HAVANA a gidişimiz bugünkü planımız. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında Domuzlar Körfezi’ni görerek  Montemar Park’taki timsah çiftliğini ve La Boca de Guama’dan botlarla gideceğimiz adada Küba’nın gerçek yerlileri Tainolar’ın hayatının canlandırıldığı köyü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından HAVANA a hareket ediyoruz. Varış sonrası otelimize yerleşme  Otelimiz: COMMODORO  Hotel 4****  

6.Gün              HAVANA
Sabah kahvaltı sonrası   ŞEHİR TURU   yapacağız,etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero,
Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… akşam saatlerinde  EV-casa Particular yerleşme.
Bu geceden itibaren 3 gece  Havana şehrine  KÜBA evlerinde konaklayacağız. Evlere yerleşme, ev sahipleri  yardımı ile odalarımıza geçişimiz .
Akşam katılmak isteyen konuklarımızla Hemingway’in de müdavimi olduğu la Bodeguita del Medio restaurant barda alacağımız yemek sonrasında San Carlos de la Cabana kalesinde geleneksel top atışı seremonisini izleme imkanı (kişi başı 45 euro).


7.Gün  HAVANA
Kahvaltı sonrası  serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(95€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Akşam katılmak isteyen konuklarımızla extra Buena Vista Social Club dinleyeceğimiz ve akşam  yemeğimizi alacağımız La Taberna Restauranta gidiyoruz (kişi başı 80 euro).8.Gün    HAVANA-  PARİS                                             20:25 11:15+1  
Havana’da  Tam Gün serbest saatlerimiz olacak , Öğleden sonra  havalimanına geçiyoruz. (uçuş saatine göre rehberimiz bize  tam hareket saatimizin bilgisini verecek)Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 20:25‘de Air France Havayolları ile Paris’e uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme  Uçakta.

9.GünPARİS-   İSTANBUL –Varış.                   17:35 23:15
Paris’e varış..ve  Istanbul’a  harekete . İstanbul ‘a  varış   - Anılarla dolu gezimizin sonu…
Fiyata Dahil Hizmetler   :
• AIR FRANCE/KLM  ile ISTANBUL-PARİS -HAVANA-PARİS -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri
• Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.
1 Gece Havana ‘da Otelde Konaklama
1 Gece Varadero ‘da Otelde konaklama 4* ALL INCLUSIVE
2 Gece TRINIDAD  -  Evlerde Casa Particular Konaklama
3 Gece  Havana - Evlerde Casa Particular Konaklama
Evlerde  KAHVALTI servisi  yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.
• 7Gece/9Gün
• Programda belirtilmiş   ÖĞLE  yemekler DAHİLDİR.
• Varadero 1 Gece  All Inclusive Konaklama
• Programda belirtilen tüm geziler
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Seyahat Sigortası


İçeriğe dön