Sofya Budapeşte - Yurtdışı Turları Tekirdağ

NIRVANA TRAVEL TEKİRDAĞ
DÜNYA BİZİMLE GÜZEL
nirvanatravel@outlook.com
info@nirvanatravel.org
0090 538 775 55 11
TEKİRDAG / TURKEY
YURTDIŞI YOLCU TAŞIMACILIĞI
İçeriğe git

Sofya Budapeşte

Balkan Turları


SOFYA-BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA- BELGRAD-PLOVDİV
OTOBÜS GİDİŞ-OTOBÜS DÖNÜŞ
(7 Gün 5 Gece)Sofya,
komşumuz Bulgaristan‘ın Başkenti olmasının yanında, tarihi, turistik ve çok ama çok güzel bir şehir. Otobüsle dahi gidebildiğimiz Sofya, çılgın gece hayatı, tarihi yapıları ve harika doğası ile, beni de cezbeden bir şehir oldu.

Budapeşte,
Danube Nehrinin ikiye ayırdığı ve üç ayrı şehrin birleşiminden meydana gelen, ziyaretçilerini sürprizlerle şaşırtan ve gelip görmeden karşınıza ne çıkacağını bilemeyeceğiniz 1.7 milyon nüfuslu bir şehir. Birkaç defa gitme fırsatı bulduğum şehir hemen her yönüyle beni etkilemeyi başardı. Gelişmiş toplu taşıması, gezilecek yerlerinin birbirine yakın olması, şehrin mimari dokusu ve genel atmosferi yanında tabi sıcakkanlı insanları ile gezilmesinin kolay ve keyifli.

Barok ve gotik mimarinin hâkim olduğu şehrin tarihi merkezi Buda, yüksek bir tepeden, çoğu on dokuzuncu yüzyıldan kalma Pest bölgesine bakıyor. Geniş bulvarları ve zarif neo-rönesans binaları, meşhur Zincir Köprü’den muhteşem görüntüsüne ve övgüyü hak eden mimarisinde uzun süre gözünüzü alamıyorsunuz.
PRAG
Antik güzellikleri ile öne çıkan Prag; tarihi dokusu ve büyüleyici atmosferi ile Orta Avrupa'nın “Masal Şehri” olarak adlandırıyor. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan ve temmuz ile kasım ayları arasında ziyaret edilmesi tavsiye edilen şehir; sonbaharın büyüleyici renkleri ile unutulmaz manzaraları birlikte yakalayabileceğiniz nadide yerlerden biri oluyor. El değmemiş orijinal tarihi dokusunu koruyan binaları, faytonla gezilebilecek meydanları, kuleleri ve katedralleri, şehrin kültürel havasını gotik bir atmosfer eşliğinde yansıtarak modern şehirlerde bulamayacağınız manzaralar sunuyor. Trafiğe kapalı tarihi köprüleri ve kalesi ile Avrupa’nın en eski kenti olma özelliğini taşıyan şehir, atmosferi ile şiirlere konu oluyor.
Viyana
gezilecek yerler bakımından Orta Avrupa’nın en zengin şehri. Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Viyana’da birbirinden güzel saraylar, müze ve sanat galerileri, cadde ve meydanlar ile kiliseler yer alıyor. Yüzyıllar boyu
Habsburg Hanedanlığı‘na ev sahipliği yapan Viyana’da görülecek en önemli eserlerin birçoğu bu döneme ait yapılardan oluşuyor.
1.
EDİRNE-SOFYA
Saat 13:30 ‘da buluşma veriyoruz ve saat 14:00 ‘da  hareket ediyoruz. Edirne-Kapıkule karayolunu takip ederek Kapıkule Türk gümrüğüne varıyoruz ve pasaport işlemlerinden sonra yolculuğumuz başlıyor. Gece saat 20:00 sıralarında Sofya’ya varıyoruz. Sofya’da akşam yemeği yedikten sonra 1 saatlik serbest zaman veriyoruz.  Ardından saat 00:00 da Budapeşte’ye hareket ediyoruz.
2.
BUDAPEŞTE
Sabah saatlerinde Budapeşte’ye varışımızla birlikte rehberimiz eşliğinde şehir turumuz başlayacak. Şehir turumuz esnasında Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi görülebilecek yerler arasında. Şehir gezisi sonrası arzu eden misafirlerimiz için ekstra Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi tercihler arasında. Şehir turumuz sonrasında Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde.
3.
BUDAPEŞTE-PRAG (1 Gece)
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 5-6 saat sürecek yolculumuz ardından, Prag şehir turumuzu yapacağız. Gezilebilecek yerler arasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi yer almaktadır. Turumuz sonrası Otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından serbest zaman vereceğiz. Sonrasında geceleme Otelimizde.
4.
PRAG (1 Gece)
Kahvaltının ardından, yapılacak Prag’ta yapacağımız 2. gün şehir turumuzda; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülebilecek yerler arasındadır. Prag, kelimenin tam anlamıyla bir masal kenti. Bozulmamış sokaklar, Art Noveau ve Barok Rönesans tarzlarının ışıldayan bir vitrin gibi gerçek üstü gözüküyor. Öğleden sonra, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde.
5.
PRAG-VİYANA (1 Gece)
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 4 saat sürecek Viyana yolculuğumuz başlıyor. Keyifli otobüs yolculuğu sonunda yapılacak yarım günlük şehir gezisinde Görülebilecek yerler arasında; Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve Belvedere Sarayı yer almaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında serbest zaman ve geceleme Otelimizde.
6.
VİYANA-BELGRAD (1 Gece)
Sabah Otelimizde alınacak kahvaltının ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Otelimize yerleşiyoruz va kısa bir dinlenme veriyoruz. Dinlenmenin ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülebilecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi güzel bir gece geçireceğimizi umduğumuz  Taverna’da alıyoruz. Geceleme Otelimizde.
7.
BELGRAD-PLOVDİV-EDİRNE
Sabah Otelimizde alınacak kahvaltının ardından Edirne’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 7-8 saat süren yolculuğumuz sonrasında Bulgaristan Plovdiv’e varıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız Plovdiv turumuz sonrasında Palovdiv’ de  yemek yiyeceğiz. Yemek sonrasında Edirne’ye yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saat 20:00 saatlerinde Kapıkule Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Türkiye'ye varıyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.
Not: Tur programında belirtilen şehir gezilerinde Görülebilecek yerler, muhtemelen gezilmesi uygun olan ve Acenta’ nın gezilmesini önerdiği yerlerdir. Hava, yol, bir önceki gezilen bölgede kalış süresi ve Rehberin görüşü gibi olası sebeplerde dolayı değişiklik gösterebilir.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
*2012 Model   otobüslerle gidiş dönüş ulaşım Otobüs içerisindeki çay, kahve, su, kola ikramları.
*7 gün 5 gece 4*-5*   Otellerde Konaklama
*Sabah Kahvaltı ve   Akşam yemekleri
*Gidişte Sofya’da,   Dönüşte Plovdiv’de akşam yemeği
*Tuna Nehri tekne turu
*TÜRSAB Sigortası
*Belgrad’ ta Taverna
*2 ve 3 kişilik   odalarda konaklama
* Rehberlik hizmetleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER
• Tur süresince alınan   öğle yemekleri
• Yemekler sırasında   alınacak içecekler
• Vize Ücreti - Sağlık   Sigortası
• Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Yurt dışı çıkış harcı
• Ekstra harcamalar

İçeriğe dön