Uçakla Balkan Turu - Yurtdışı Turları Tekirdağ

NIRVANA TRAVEL TEKİRDAĞ
DÜNYA BİZİMLE GÜZEL
nirvanatravel@outlook.com
info@nirvanatravel.org
0090 538 775 55 11
TEKİRDAG / TURKEY
YURTDIŞI YOLCU TAŞIMACILIĞI
İçeriğe git

Uçakla Balkan Turu

Balkan Turları
UÇAKLA VİZESİZ BALKAN TURU

ARNAVUTLUK-MAKEDONYA-KOSOVA İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI 350€


Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan
1. Gün: İstanbul – Tiran-Durres

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda saat 11.00’de buluşma. Pegasus Havayolları PC 769 seferi ile 13.00’te Tiran’a hareket. Bir buçuk saatlik uçuşun ardından 14.35’te Tiran'a iniş yapıyoruz. Pasaport kontrolü ve resmi işlemler sonrasında, tur boyunca bizlere hizmet sunacak olan tur rehberimiz ve aracımızla buluşup alandan ayrılıyoruz. Şehir merkezinde panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır.Tirandan sonra Arnavutluk un liman şehri Dures e hareket ediyoruz.Duras şehri panoramik turumuzdan sonra Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme ve serbest zaman.

2.Gün: Durres - Elbasan –Struga - Ohrid

Alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Elbasan’a hareket. Elbasan’da göreceğimiz yerler arasında Fatih döneminden kalan bir kale, II. Beyazıt döneminden Hünkâr Camii, II. Abdülhamit’in yaptırdığı Saat Kulesi ve 17. yüzyıldan kalma çifte hamam yer alıyor. Elbasan’dan hareket ile yolculuğumuz Ohri'ye doğru devam ediyor. Pasaport işlemlerinden sonra Makedonya’nın Ohri şehrine varış. Öğlen yemeğinin ardından rehberimizin ekstra olarak organize edeceği yaklaşık yarım saat süren göl kıyısı yolculuktan sonra, bir doğa harikası olan Ohri gölünün kaynağını temaşa ediyoruz. Kısa molanın ardından, Slav dünyasının kullandığı Kiril alfabesinin kurucuları Az. Kiril ve Metodi’nin de görev aldığı ve ikamet ettikleri Az. Naum Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Manastırın içinde aynı zamanda Sarı Saltuk efsanesinin taş oyma ile anlatılan bir lahitine de rastlıyoruz. Az. Naum’dan ayrılıp Ohrid’e geçiyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Makedon gecesi turu.

Ohrid Gölü Turu: 15 Euro

Makedon Gecesi Turu: 25 Euro

3. Gün: Ohrid –Kalkandelen-Tetovo-Üsküp

Alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Balkanların incisi olarak ün yapmış olan şehri keşfe dalıyoruz. Farklı imparatorluk ve kültürlere ev sahipliği yapmış, bin yıldan eski olan Ohri şehrini geziyoruz. Sur içi şehir gezisi ile başlayan Ohri macerasında, eşsiz göl manzarası eşliğinde gezerken; Slav Ortodoks akımının doğduğu yer olarak kabul edilen Az.Kliment kilisesi, Az. Kaneo, Aya Sofya kiliseleri, Roma dönemine ait Antik Tiyatro, Elveda Rumeli dizisinde Kaymakamlık binası olarak kullanılan tarihi konak, 18 yy. Türk mimarisinin izlerini taşıyan konakların bulunduğu tarihi sokak, Ohri çarşısı, Çınar meydanı, Halvetilik kültürünü yaşatan Pir Mehmed Muhammed Hayati Dergâhı ve Camisi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır.Yolumuza Kalkandelen üzerinden devam ediyoruz ve Uskube variyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehri'nin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15. yy’ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy.da inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii'ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Akşam konaklama Üsküp te.

4.Gün: Prizren - Pristine - İstanbul
Alınan sabah kahvaltısının ardından çok erken otelden ayrılıyoruz ve Prizren’e varıyoruz. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve mimari silueti, yol ve dükkanlardaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti izlenimini veren ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı gördükten sonra Pristineye Havaalanina Dogru yol aliyoruz. Saat 11:30 da havaalanı na varıyoruz .Uçuş pegasus havayolları PC ___ sefer nolu tarifeli uçak 13:25

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İSTANBUL –TİRAN GİDİŞ /PRİSTİNE İSTANBUL DÖNÜŞ PEGASUS H.YOLLARI UÇAK BİLETİ
Belirtilen kategori otellerde 3 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
• Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
• Tüm şehirlerarası transferler
• Panoramik şehir turları
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
• Zorunlu seyahat sağlık sigortası
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Opsiyonel turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
GENEL ŞARTLAR
• Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.
• Rehberlerimiz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler.
• Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir
İçeriğe dön